W dniu 16 czerwca 2019 roku nasza parafia przeżywała Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Odpust Parafialnego. Na tę okoliczność, gościliśmy w naszej świątyni  kaznodzieję  ks. Prof. Piotra Kieniewicza  - marianina, który głosił homilię na każdej Mszy św.

              Głosząc Słowo Boże do zgromadzonych wiernych ks. Piotr nawoływał nas do kierowania się w życiu codziennym i naszej życiowej pielgrzymce tu na ziemi  miłością płynącą  z głębi naszego serca. Abyśmy w głębi własnego duszy uznali wielkość Naszego Pana i ogromne Miłosierdzie, gdyż bez Chrystusa nie jesteśmy zrobić tak naprawdę nawet małego kroku. Często wydaje nam się, że tak wiele wiemy o Bogu i Jego Miłosierdziu ale nie czujemy tego sercem i nie żyjemy Bogiem na co dzień, robimy tak, jak nam jest wygodnie. Nie potrafimy Kochać! A przecież tylko pokora, uniżenie, cierpliwość i  służenie poprzez umiłowanie bliźniego obok może dać nam Pokój w Panu i zanurzyć się w Jego Miłości.  Pan zna każdy nasz krok i wie najlepiej co jest nam potrzebne, daje nam Siebie i podpowiada właściwe decyzje wtedy, kiedy jesteśmy na nie gotowi i potrafimy je zrozumieć i ogarnąć  sercem. Więc zaufajmy Panu i Duchowi Św. Otwórzmy nasze serca na Chrystusa.

              Dziękujemy naszemu kaznodziei  za Ducha Wiary i Nadziei, za słowa będące drogowskazem na każdy dzień naszej pielgrzymki w życiu codziennym.

B.R