Dnia 08 czerwca 2019r. dzieci z naszej Parafii wraz z rodzicami, Panią katechetką oraz Ojcem Józefem uczestniczyły w pielgrzymce do Niepokalanowa z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. 

Pełni pozytywnych emocji wyjechali już o 7 rano. Pogoda była piękna i słoneczna. Pierwszym miejscem jakie zwiedzili było muzeum o. Maksymiliana Kolbe. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii życia i śmierci Ojca Maksymiliana. Następnie pielgrzymi udali się do miejscowej strażnicy OSP w Niepokalanowie prowadzonej na terenie klasztoru przez Ojców Franciszkanów. Obejrzeli nie tylko aktualne wyposażenie remizy ale również wiele zgromadzonych eksponatów muzealnych. Rolę przewodnika pełnił Pan Michał Kowalczyk z OSP w Cielądzu. O godzinie 10 pielgrzymka uczestniczyła we mszy świętej sprawowanej m.in. przez Ojca Józefa w kaplicy o. Maksymiliana Kolbe. Podczas Mszy świętej br. Maksymilian OFM przybliżył sylwetkę założyciela Niepokalanowa opowiadając dzieciom ciekawe historie z życia zakonnika i zakonu.

 Po dawce emocji dla ducha przyszedł czas na coś dla ciała. Dzieci wraz z rodzicami udały się na obiad do klasztornej stołówki.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask oraz cicha modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pełni wrażeń i doznań duchowych po całym dniu, pielgrzymi wrócili bezpiecznie do domu około godz.16.00.

                                                                                                                                                                                                             W.W