29 września o godzinie 4:50 wyruszyła piesza pielgrzymka z Cielądza do Studziannej. Wzięło w niej udział 55 pielgrzymów, którym nie straszne były ciemności, niewygody i zmęczenie. Najmłodsi uczestnicy pielgrzymki to 7-letnia Michasia, my: Jagoda, Julia i Ewa przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, oraz Martynka z 6-tej klasy. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwał brat Wojtek i to dzięki niemu doszliśmy na czas do Sanktuarium, bo czasami trudno było wstać z odpoczynku, gdy tuż obok czekały piękne grzyby.

Najbardziej zmęczeni mogli skorzystać z pomocy brata Mariana i Mieczysława, którzy asystowali nam prowadząc samochody (My najmłodsi skorzystaliśmy, bo szkoda żeby panowie jechali ciągle sami).

Szły z nami też siostry Nazaretanki ze Żdżar, dzięki którym nasza pielgrzymka była radosna i rozśpiewana, a wędrówka stawała się łatwiejsza. Bardzo nam się podobał różaniec odmawiany w trzech językach: rosyjskim, angielskim i polskim. Dźwięk gitary i wiatr unosiły naszą modlitwę prosto do nieba.

Ksiądz proboszcz przybliżał nam Słowo Boże i otwierał nasze serca na działanie Ducha Świętego, i było można skorzystać z sakramentu pojednania.

Mijaliśmy wioski których mieszkańcy machali do nas na powitanie, a dzikie zwierzęta przyglądały nam się z zaciekawieniem.

To był radosny czas spędzony w gronie rodziny parafialnej. Mamy nadzieję, że za rok wyruszymy ponownie w jeszcze większej grupie by dziękować Bogu za nasze rodziny i naszą Pierwszą Komunię Świętą.