Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy w Cielądzu

Wielka Sobota 2021 - Wigilia Paschalna

Sobota, 03 Kwiecień 2021 r.

Wielka Sobota 2021 - Wigilia Paschalna


Najważniejsza liturgia w ciągu roku. Należy do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Musi rozpocząć się już po zapadnięciu zmroku. Rozpoczyna się w zupełnych ciemnościach, gdyż w kościele wygasza się wszystkie światła. Noc Zmartwychwstania była - i jest nadal - szczególnym momentem chrztu katechumenów. Już w starożytności w tę Noc chrześcijanie zbierali się na czuwaniu. Od V w. pojawiają się opisy obrzędu święcenia świecy paschalnej (paschału).

W ramach Wigilii Paschalnej można wyodrębnić: Liturgię Światła , Liturgię Słowa, Liturgię Chrzcielną , Liturgii Eucharystyczną i Procesję Rezurekcyjną.

Relacja z Liturgii:

Galeria zdjęć

Transmisja na żywo

Nadchodzące transmisje:

Parafia w mediach

Msze Święte

Dni powszednie:
800, 1800

Niedziele i Święta:
800, 1000, 1200, 1800,

 

Katolickie radia internetowe

https://www.radioem.pl/Sluchaj

Spowiedź

20 minut przed każdą Mszą Świętą

Biuro Parafialne

Wtorek i Piątek 1000 - 1200