1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.

2. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zaprasza dzisiaj na koncert organowy w  wykonaniu p. Adama Kowalskiego organisty z Bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W 80-tą rocznicę niemieckiego mordu na mieszkańcach Rawy oraz założenia obozu jenieckiego dnia 10 września godz. o 17.30 odbędzie się wprowadzenie - 40 symboli pamięci ze świecami oraz sztandarów na placu przed dużym kościołem.

6. W najbliższą sobotę 14.09 obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Tego dnia odbędzie się akcja modlitewna Polska pod Krzyżem. Główne uroczystości zaplanowane są na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka. Jest możliwość wyjazdu na to wydarzenie z Rawy Mazowieckiej. Osoby, które chciałyby udać się na spotkanie proszone są o zgłoszenie się do dużego kościoła.

Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo przy naszym krzyżu misyjnym. Proszę przynieść krzyże misyjne i świece.

7. Dziękujemy dbającym o porządek i czystość w kościele. W tym tygodniu są to: panie i dzieci ze Stolnik. Dziękujemy też za ofiarowane kwiaty.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

13 IX - św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana  nasi parafianie: śp. Jan Kaczmarski z Niemgłów, pogrzeb odbył się 6 września, śp. Henryk Musiński z Cielądza, pogrzeb odbył się 7 września, śp. Kazimierz Śmigowski z Gułek pogrzeb odbył się 7 września. Oraz śp. Kazimierz Jaśkiewicz ze Stolnik, śp. Tadeusz Michalak z Grabic, pogrzeby odbędą się 10 września o godz. 11.00 i 14.00.   Wieczny odpoczynek …