1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

Nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dekoracji różańcowej.

Można nabyć książkę o historii i teologii Różańca. Cena 5 zł.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. W modlitwie różańcowej modlimy się za misje i misjonarzy, zwłaszcza z naszego Zgromadzenia o potrzebne łaski, o siły i zdrowie do głoszenia Dobrej Nowiny.

3. Dziękuję  za udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Św. Rodziny w Studziannej
w minioną niedzielę. Za życzliwość i pomoc dziękujemy panu Wójtowi i panom Wojciechowi Misztal, Marianowi Śliwińskiemu, Mieczysławowi Cybulskiemu, oraz państwu Błąkała za śniadanie podczas pielgrzymki.  Wszystkim uczestnikom za trud pielgrzymowania i modlitwę - Bóg zapłać.

4. Dziękuję dbającym o porządek i czystość w kościele. W tym tygodniu są to panie z Wisówki.

5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Tadeusz GOLEŃ, lat 90, z Grabic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …