p.w. Świętej Trójcy w Cielądzu

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 13 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam i zachęcam do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH:

- w niedziele - o godz. 17.15 - w GORZKICH ŻALACH z kazaniem pasyjnym

- w piątki - po Mszy Św. o godz. 18.00 - w DROGACH KRZYŻOWYCH

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Tegoroczne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii, rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu tj. 20 marca br. i potrwają do środy 23 marca br. Poprowadzi je o. Marcin Dusiński CSSp.

Otoczmy o. Marcina naszą modlitwą. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich.

7. Bardzo proszę, abyśmy w swoich rodzinach odmawiali różaniec prosząc o pokój na Ukrainie i w Europie.

8. Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc i wsparcie. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

Składam serdeczne podziękowanie za złożone dary, które zostały przekazane na Ukrainę. Dary szczęśliwie dojechały do miejsca. Za okazane wsparcie i solidarność składam Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękujemy dbającym o porządek i czystość w kościele. W tym tygodniu są to parafianki z Niemgłów.

10. Wzorem lat ubiegłych zwracam się do sołtysów z prośbą o zbiórkę ofiar na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

11. Polecam Gość Extra który poświęcony jest św. o. Pio. Cena 10 zł.

12. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Andrzej Libera, l. 68 z Cielądza. Pogrzeb odbył się we sobotę 12 marca br. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Transmisja na żywo

Nadchodzące transmisje: